2004 North Hills 1st & 2nd Year Tournament
January 11, 2004 at North Hills Junior High School

FNAME

LNAME

TEAM

AGE

WEIGHT

1st

Chantz

Cassella

Brooke (WV)

6U

40

2nd

Ricky

Cavallo

Latrobe (PA)

6U

40

3rd

Patrick

Shaak

Chartiers Valley (PA)

6U

40

4th

Devan

Hamrick

Southern Mat Club (MD)

6U

40

1st

Matthew

Lazear

Brooke (WV)

6U

45A

2nd

Joe

Giannangeli

Franklin (PA)

6U

45A

3rd

Shane

Ging

South Fayette (PA)

6U

45A

4th

Mike

Heinl

Shaler (PA)

6U

45A

1st

Nico

Brown

Beth-Center (PA)

6U

45B

2nd

Mikey

Carr

South Fayette (PA)

6U

45B

3rd

Tyler

Faulk

Kiski Area (PA)

6U

45B

4th

Nicholas

Sabo

South Fayette (PA)

6U

45B

1st

Mike

Merhaut

Pine-Richland (PA)

6U

50A

2nd

Ross

Kohar

Hopewell (PA)

6U

50A

3rd

Logan

Richards

Taylor County (WV)

6U

50A

4th

Jacob

Lewis

Bethel Park (PA)

6U

50A

1st

David

Kelly

Pine-Richland (PA)

6U

50B

2nd

Ryan

Mattiolli

Latrobe (PA)

6U

50B

3rd

Matthew

Weed

Franklin Regional (PA)

6U

50B

4th

Jack

Relihan

South Fayette (PA)

6U

50B

1st

Jake

Shaffer

Laytrobe (PA)

6U

55A

2nd

Daniel

Sims

Aliquippa (PA)

6U

55A

3rd

Billy

Bowlen

Carmichaels (PA)

6U

55A

4th

Joe

Lieberman

Pine-Richland (PA)

6U

55A

1st

Jason

Stay

Beth-Center (PA)

6U

55B

2nd

J.J.

Walker

South Fayette (PA)

6U

55B

3rd

Tyler

Worthing

Kiski Area (PA)

6U

55B

4th

Billy

Walls

Hopewell (PA)

6U

55B

1st

John

Stein

Latrobe (PA)

6U

60

2nd

Kaezon

Pugh

Aliquippa (PA)

6U

60

3rd

Nathan

Stephenson

J.P. Wrestling Club (PA)

6U

60

4th

Jeff

Clemens

North Allegheny (PA)

6U

60

1st

Anthony

DeMarco

Connellsville West (PA)

6U

65

2nd

Nathan

Conti

Hopewell (PA)

6U

65

3rd

Bradley

Roberts

Hopewell (PA)

6U

65

1st

Dylan

Knopsnider

Central Dauphin (PA)

6U

80

2nd

Jacob

Dibert

North Hills (PA)

6U

80

3rd

Nicholas

Lankes

North Hills (PA)

6U

80

4th

Ron

Foster

Aliquippa (PA)

6U

80

1st

Bradon

Cumberledge

Hopewell (PA)

8U

45

2nd

Aric

Moellendick

Parkersburg Cougars (WV)

8U

45

3rd

Zach

Ilgen

Baldwin (PA)

8U

45

4th

Connor

Foust

Butler (PA)

8U

45

1st

Austin

Jamison

Team Jordan (OH)

8U

50

2nd

Josh

Huhn

North Allegheny (PA)

8U

50

3rd

Joey

Allessandro

Jetsons (PA)

8U

50

4th

Connor

Fetterman

Independent

8U

50

1st

Zach

Swarrow

Beth-Center (PA)

8U

55A

2nd

Austin

Cramer

Connellsville (PA)

8U

55A

3rd

Bo

Bonzook

Freedom (PA)

8U

55A

4th

Skyler

Connor

Derry (PA)

8U

55A

1st

Ben

Sippel

North Allegheny (PA)

8U

55B

2nd

Drew

Landefeld

North Allegheny (PA)

8U

55B

3rd

Luke

Crawford

Latrobe (PA)

8U

55B

4th

Anthony

Tetuan

North Hills (PA)

8U

55B

1st

Harry

Siwik

Bethel Park (PA)

8U

60A

2nd

Brendan

Burnham

Pine-Richland (PA)

8U

60A

3rd

Corey

Mahon

Fox Chapel (PA)

8U

60A

4th

Kalin

DiPaolo

Pine-Richland

8U

60A

1st

Ehrin

Lee

Titusville (PA)

8U

60B

2nd

David

Tuzikow

North Hills (PA)

8U

60B

3rd

Christopher

Nuss

Steel Valley (PA)

8U

60B

4th

Austin

Heinl

Shaler (PA)

8U

60B

1st

Damon

Drositis

Hopewell (PA)

8U

65A

2nd

Zach

Walker

South Fayette (PA)

8U

65A

3rd

Ben

Schweiger

North Allegheny (PA)

8U

65A

4th

Jacob

Terrick

Steel Valley (PA)

8U

65A

1st

Jeric

Kasunic

Hopewell (PA)

8U

65B

2nd

Trevor

Hilliard

Knoch (PA)

8U

65B

3rd

Justin

Callarik

Independent

8U

65B

4th

Jacob

Dufford

Mars (PA)

8U

65B

1st

Kirk

Zelich

Shaler (PA)

8U

70

2nd

Adam

Wanichko

Latrobe (PA)

8U

70

3rd

Nick

Stewart

Latrobe (PA)

8U

70

4th

Zachary

Kimball

Mount Lebanon (PA)

8U

70

1st

Shane

Kuhn

Kiski Area (PA)

8U

75

2nd

Joe

Palumbo

Fox Chapel (PA)

8U

75

3rd

Travis

Grando

Montour (PA)

8U

75

4th

Mike

Bonsmann

North Hills (PA)

8U

75

1st

Matthew

O'Neill

North Hills (PA)

8U

80

2nd

Raistlen

Willett

Greensburg Salem (PA)

8U

80

3rd

Xavier

Riggins

Aliquippa (PA)

8U

80

4th

Dylan

Nock

South Fayette (PA)

8U

80

1st

Michael

Baird

Montour (PA)

8U

100

2nd

Mackenzie

Quinn

Avonworth (PA)

8U

100

3rd

Pat

Kline

Pine-Richland (PA)

8U

100

4th

A.J.

Butera

West Allegheny (PA)

8U

100

1st

Matthew

Barone

Montour (PA)

8U

125

2nd

Thor

Henvc

Thomas Jefferson (PA)

8U

125

3rd

Devin

Gerber

Hampton (PA)

8U

125

4th

Evan

Yarger

Bethel Park (PA)

8U

125

1st

Chance

Driscoll

Aurora (OH)

10U

55

2nd

Dylan

Pacich

Thomas Jefferson (PA)

10U

55

3rd

George

Henning

Mount Lebanon (PA)

10U

55

4th

Gage

Graham

North Hills (PA)

10U

55

1st

Matt

Bradley

Moon (PA)

10U

60

2nd

Troy

Zangaro

North Hills (PA)

10U

60

3rd

Tyler

Davis

East Fairmont (WV)

10U

60

4th

Zach

Broujous

Pine-Richland (PA)

10U

60

1st

Dylan

Mogan

Bethel Park (PA)

10U

65

2nd

Zachary

Reges

Butler (PA)

10U

65

3rd

Anthony

Marks

Montour (PA)

10U

65

4th

Jacob

Wright

Mars (PA)

10U

65

1st

Anthony

Torre

Aurora (OH)

10U

70

2nd

Eric

David

Raccoon W.C. (PA)

10U

70

3rd

James

Rosenblatt

North Allegheny (PA)

10U

70

4th

Blake

Colbaugh

Hampton (PA)

10U

70

1st

Jerry

Batcher

Knoch (PA)

10U

75

2nd

Logan

Reilly

Bethel Park (PA)

10U

75

3rd

Marco

Schubert

Chartiers Valley (PA)

10U

75

4th

Austin

Killian

Pine-Richland (PA)

10U

75

1st

Shane

Smith

Carlynton (PA)

10U

80

2nd

Ian

Happ

Mount Lebanon (PA)

10U

80

3rd

Kevin

Clemens

North Allegheny (PA)

10U

80

4th

Zack

Schramm

Shaler (PA)

10U

80

1st

Brandon

Malobabich

Hopewell (PA)

10U

90

2nd

Scott

Hervoyovich

Shaler (PA)

10U

90

3rd

Mitchell

Posel

West Allegheny (PA)

10U

90

4th

Dan

Kline

Pine-Richland (PA)

10U

90

1st

Brandon

Pannier

North Allegheny (PA)

10U

100

2nd

Anthony

Geyer

Seneca Valley (PA)

10U

100

3rd

Adam

Miloser

Fox Chapel (PA)

10U

100

4th

Michael

Stavrakos

Pine-Richland (PA)

10U

100

1st

Joey

Peluso

Kittanning (PA)

10U

120

2nd

Joshua

Byrnes

Pine-Richland (PA)

10U

120

3rd

Nabri

Jackson

Shadyside B&G Club (PA)

10U

120

4th

Danny

Cuffin

Knoch (PA)

10U

120

1st

Connor

Green

Hampton (PA)

10U

150

2nd

Zak

Herczak

Montour (PA)

10U

150

3rd

Cody

Burnsworth

Connellsville (PA)

10U

150

4th

John

Fleming

Pine-Richland (PA)

10U

150

1st

Adam

Kemerer

Mount Lebanon (PA)

12U

65

2nd

Brian

Scmelzer

Seneca Valley (PA)

12U

65

3rd

Bryan

Harlan

West Allegheny (PA)

12U

65

1st

Dominick

Burchett

Oak Glen (WV)

12U

70

2nd

Jesse

Kepple

Greensburg Salem (PA)

12U

70

3rd

Ryan

Slabe

Chartiers Valley (PA)

12U

70

4th

C.J.

Titterington

Shaler (PA)

12U

70

1st

Michael

Crawford

Butler (PA)

12U

75

2nd

Seth

Callarik

Independent

12U

75

3rd

John

Santo

Hopewell (PA)

12U

75

4th

Carson

Brooks

Independent

12U

75

1st

Chad

Cunningham

Connellsville West (PA)

12U

80

2nd

Nick

Downing

Knoch (PA)

12U

80

3rd

Anthony

Naploleone

Moon (PA)

12U

80

4th

John

Borra

Chartiers Valley (PA)

12U

80

1st

Travis

Nicholson

Connellsville (PA)

12U

85

2nd

Anthony

Haley

Pine-Richland (PA)

12U

85

3rd

Shawn

Davis

Knoch (PA)

12U

85

4th

Will

Hugo

Seneca Valley (PA)

12U

85

1st

Matt

Kepple

Greensburg Salem (PA)

12U

90

2nd

Brad

Tumulty

Moon (PA)

12U

90

3rd

Brit

Faust

Knoch (PA)

12U

90

4th

Richard

Rickerd

Knoch (PA)

12U

90

1st

Mike

Hall

Connellsville (PA)

12U

95

2nd

Jesse

Burgess

Independent

12U

95

3rd

Shane

Klink

Connellsville (PA)

12U

95

4th

Kyle

Kukieza

Seneca Valley (PA)

12U

95

1st

Joey

Cassella

Brooke (WV)

12U

100

2nd

Grady

Wirth

North Allegheny (PA)

12U

100

3rd

James

Zellhart

Knoch (PA)

12U

100

4th

Josh

Hanna

Bethel Park (PA)

12U

100

1st

Caleb

Johnston

Hopewell (PA)

12U

110

2nd

Jordan

McKnight

Connellsville West (PA)

12U

110

3rd

Kyle

Hilliard

Knoch (PA)

12U

110

4th

Mark

Boettger

Franklin Regional (PA)

12U

110

1st

Brandon

Fedorka

All American (PA)

12U

140

2nd

Jake

Stewart

Latrobe (PA)

12U

140

3rd

Zac

Rust

Mount Lebanon (PA)

12U

140

4th

Clint

MIller

Connellsville (PA)

12U

140

1st

Richard

Murphy

Hopewell (PA)

12U

160

1st

Scott

Lesure

Connellsville West (PA)

12U

200

2nd

Corey

James-Pytel

Knoch (PA)

12U

200

1st

David

Volzer

Plum (OH)

15U

92

2nd

Michael

Firestone

Connellsville (PA)

15U

92

3rd

Grant

Evans

Seneca Valley (PA)

15U

92

4th

Tyler

Rossman

Pine-Richland (PA)

15U

92

1st

Tyler

Nicholson

Connellsville (PA)

15U

97

2nd

Zach

Gloekler

North Hills (PA)

15U

97

3rd

Jack

Clair

Plum (PA)

15U

97

4th

Zane

Eury

Butler (PA)

15U

97

1st

Matt

Shurina

Freeport (PA)

15U

107

2nd

Shawn

Wendell

Connellsville (PA)

15U

107

3rd

Richard

Tomer

Shaler (PA)

15U

107

4th

D.J.

Zalewski

Shaler (PA)

15U

107

1st

Clay

Lee

Titusville (PA)

15U

117

2nd

Patrick

Muldoon

South Side Beaver (PA)

15U

117

3rd

Russell

King

Seneca Valley (PA)

15U

117

4th

Emily

Dumas

North Hills (PA)

15U

117

1st

Jeff

Fink

Franklin (PA)

15U

124

2nd

Daniel

Dunn

Montour (PA)

15U

124

3rd

George

Hazlett

Knoch (PA)

15U

124

4th

Evan

Lyle

Knoch (PA)

15U

124

1st

William

Long

Kittanning (PA)

15U

132

2nd

Ali

Ayyash

North Allegheny (PA)

15U

132

3rd

Ryan

McCullough

North Allegheny (PA)

15U

132

4th

Kevin

Fulton

North Hills (PA)

15U

132

1st

Bill

Burns

Seneca Valley (PA)

15U

140

2nd

Jim

Goldie

Knoch (PA)

15U

140

3rd

Matt

Brenton

South Side Beaver (PA)

15U

140

4th

Chris

Eden

Seneca Valley (PA)

15U

140

1st

Gerald

Tyler

Plum (PA)

15U

147

2nd

Sal

Ruggeri

South Side Beaver (PA)

15U

147

3rd

Justin

Houston

Connellsville (PA)

15U

147

4th

John

Strobell

Pine-Richland (PA)

15U

147

1st

Ian

Schmidt

Knoch (PA)

15U

157

2nd

Anthony

Defabo

Plum (PA)

15U

157

3rd

Josh

Ralich

Pine-Richland (PA)

15U

157

4th

Steve

Hurley

Plum (PA)

15U

157

1st

Ryan

Soncini

Plum (PA)

15U

167

2nd

Zach

McCarty

North Hills (PA)

15U

167

3rd

Evan

Klukan

Kittanning (PA)

15U

167

4th

Emmert

Herst

Connellsville (PA)

15U

167

1st

Jordan

Tomaswick

Kittanning (PA)

15U

187

2nd

Ed

Zegler

Jefferson-Morgan (PA)

15U

187

3rd

Alex

Hart

Seneca Valley (PA)

15U

187

1st

Daniel

Cotrell

Baldwin (PA)

15U

212

2nd

Rich

Shook

Plum (PA)

15U

212

3rd

Lloyd

Means

Connellsville (PA)

15U

212

4th

Zachary

Eckstrom

Seneca Valley (PA)

15U

212